مقاله کامل در مورد صنایع دستی
سایت علمی و پژوهشی ایران فایل | اقدام پژوهی | گزارش تخصصی
تبلیغات
مقاله کامل در مورد صنایع دستی
پنج شنبه 1 تير 1396 ساعت 10:24 | بازدید : 46 | نویسنده : ali ahamadi | ( نظرات )

  تعداد صفحات: 130     کد محصول :4180      حجم فایل:784,99 KB      نوع فایل :rar 

 


 

فایل ورد قابل ویرایش

توضیحی مختصر از متن فایل  :

پيشگفتـار :
نوشتن از هنر كار ساده اي نيست وليكن تحقيق و تفحص به منظور دستيابي به « مرواريد دانايي» آن هم در عمق اقيانوس گسترده اي چون هنر، به مراتب مشكل تر و سخت تر است . اما اگر عشق در اين تفحص چاشني اراده ي آدمي گردد، ديري نخواهد پاييد كه درهاي درخشان معرفت يكي، پس از ديگري سر از صدف پنهان خود بيرون مي آورند و چونان چراغي، ظلمات جهل و ابهام را به رنگِ نور و روشنايي مزين مي سازند. اما قصه هنر، قصه ي گمنامي است. قصه مرواريد هاي درخشاني كه از غربتشان سالياني دراز مي گذرد. قصه هنر است، هنري كه با تمام گستردگي خود در پاره اي از شاخه ها و در برخي جهات بسيار گمنام و غريب است.  به گونه اي كه امروزه شايد كمتر نام و يادي از آن هنرهايي شده كه يك زمان در اوج بوده اند و پس از گذشت زمان به دليل برخي مسائل مورد بي مهري قرار گرفته اند و آفتاب شهرتشان از لب بام دنياي هنر پريده است.
محققي كه پيرامون مسائل هنري كنكاش و تحقيق مي كند هميشه در پي كشف اين ناشناخته هاست. مي خواهد پنجره اي بگشايد به دنياي گمنامي ها و غربت هنرهاي متداول پيشين و منسوخ امروزه . از اين رو با غور در متون گذشته و آثار به جاي مانده از آن هنر خاص كه به عنوان يادگارهايي ارزشمند در دل موزه هاي داخل و خارج جا خوش كرده اند، ريشه هاي پيدايش آن را بررسي و پس از آگاهي از چگونگي تولد و تحول آن ، به علل فراموشي و انحلال آن مي پردازد.
براي بسياري شايد اين گونه تحقيقات ، تحقيقاتي ناخوشايند و بي مورد و گاه بي منفعت به حساب آيد، چه كه بر اين باورند هنري كه به عللي منسوخ گرديد و ديگر آنگونه كه بايد و شايد مورد بهره وري قرار نمي گيرد و  ديگر طرفداران و پيرواني ندارد چه سود آنكه به بيان و تشريح و مقام و منزلت و جايگاه پيشين بپردازيم و چه منفعت آنكه چگونگي ساخت و آفرينش و تحولش را رقم سازيم و چه تاثيري خواهد گذاشت ، اگر از غربت و گمنامي و غريبي اش، سوگواري بسرائيم و فرياد فراموشي را سر دهيم ، آيا اينهمه باعث احياء  مجدد حيات ارزشمندي كه داشته است خواهد شد. آيا بازگشت مقام و منزلت و ارزشش مهيا مي شود؟ در پاسخ تفكران اين گونه شبه محققان بايد اين نكته را ارزاني داشت كه سخن از هنري گرچه منسوخ گفتن خود هنري است چونان ساير هنرهاي ديگر. بدين معنا كه در ميان انبوه هنرهاي زنده ي امروزي اگر يادي از هنرهايي شود كه امروزه حياتشان به ممات گراييده است، ارزشش اگر بيشتر از تعبير و تفسير هنرهاي مدرن امروزي نباشد كمتر نخواهد بود. بايد دانست آنچه هويت ما را تا به امروز محفوظ و محكم و تاثيرگذار باقي گذارده است همان آثار به جاي مانده از هنرهايي است كه در زمانهاي پيشين به مرحله آفرينش رسيده اند.
آنچه در پيش روست، در واقع به همه آن هدفهايي ارائه مي شود كه در بالا به نوعي اشاره شد. نيت ارائه اين مطالب، بازشناسي و يادآوري گونه اي از هنري است كه از ديرباز در ايران زمين رايج بوده و زماني ، روزگاراني پرشكوه را سپري كرده است، صحبت از هنر خطير و گهربار « قلمدان سازي » است. اگرچه امروزه اين هنر از قالب توجه و اهميت عمومي خارج شده است، وليكن همچنان از جمله آثار ارزشمند و مورد احترام هنر دوستان و هنرشناسان داخل و خارج مي باشد. بدين لحاظ سعي شد كه در راه اين تحقيق و تاليف ، از غني ترين منابع و معتبرترين تصاويري بهره گرفته شود كه سنديت هنري آنان پيش از اين صادر شده باشد تا خللي در صدق و اعتبار اين نوشته ها ايجاد نگردد.
اگرچه درباره ي اين هنر منابع و مطالب از پيش نوشته شده و غني و معتبر، بسيار محدود و انگشت شمار بوده كه گاه دست يافتن به آنان نيز مستلزم پشت سر نهادن بسياري از مسائل حاشيه اي و دست و پاگير بود.
آرزو مي نمايم كه در شريان وزش نسيم لطف و توجه و عنايت شما به اين مجموعه ، گوشه اي از غبار فراموشي هنر ارزنده « قلمدان سازي » زدوده گردد ، چه كه گراميداشت و پاسداري از آنچه به عنوان ميراث فن آفرينان ايران زمين مطرح است، به همه هنر دوستان و هنرمندان و هنرشناسان امري لازم و حتمي است.


لینک دانلود:


مقاله کامل در مورد صنایع دستی
برچسب‌ها: , تحقیق صنایع دستی, چگونگي توليدات صنايع خانگي در كل كشور, دانلود مقاله صنایع دستی,صنايع دستي و نقش و جايگاه آن در صادرات غير نفتي, صنایع دستی, معرفي انواع توليدات صنايع دستي,مقاله صنایع دستی, ميزان اشتغال زايي آنها در حيطه صنايع دستي, تحقیق در مورد بررسی صنایع دستی ایران, خرید مقاله, دانلود پروژه, دانلود مقاله, دانلود مقاله بررسی صنایع دستی ایران, دانلود مقاله در مورد بررسی صنایع دستی ایران, دانلود مقاله فارسی, سایت مقاله, مقاله در مورد بررسی صنایع دستی ایران,پایان نامه صنایع دستی,پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع دستی,موضوع پایان نامه صنایع دستی,پایان نامه های صنایع دستی,پایان نامه کارشناسی صنایع دستی,دانلود پایان نامه صنایع دستی,پایان نامه ارشد صنایع دستی,لیست پایان نامه صنایع دستی,پایان نامه های رشته صنایع دستی,پایان نامه موزه صنایع دستی,موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع دستی,موضوع پایان نامه رشته صنایع دستی,لیست پایان نامه های صنایع دستی,پایان نامه های ارشد صنایع دستی,پایان نامه های کارشناسی صنایع دستی,دانلود پایان نامه های صنایع دستی,دانلود رایگان پایان نامه صنایع دستی,دانلود پایان نامه رشته صنایع دستی,مقاله صنایع دستی,مقاله صنایع دستی اصفهان,مقاله صنایع دستی ایران,مقاله صنایع دستی گیلان,مقاله صنایع دستی و گردشگری,مقاله صنایع دستی هرمزگان,مقاله صنایع دستی مازندران,مقاله صنایع دستی فرش,مقاله صنایع دستی شیراز,مقاله صنایع دستی کردستان,تحقیق درباره صنایع دستی اصفهان,مقاله در مورد صنایع دستی اصفهان,تحقیق صنایع دستی اصفهان,تحقیق درمورد صنایع دستی اصفهان,مقاله ای در مورد صنایع دستی اصفهان,مقاله در مورد صنایع دستی استان اصفهان,مقالات صنایع دستی ایران,مقاله درباره صنایع دستی ایران,مقاله در مورد صنایع دستی ایران,تحقیق درباره صنایع دستی ایران,تحقیق در مورد صنایع دستی ایران,تحقیق صنایع دستی ایران,مقاله ای در مورد صنایع دستی ایران,تحقیق صنایع دستی گیلان,تحقیق درباره صنایع دستی هرمزگان,مقاله در مورد صنایع دستی هرمزگان,تحقیق صنایع دستی مازندران,تحقیق درباره صنایع دستی مازندران,تحقیق درباره صنایع دستی شیراز,تحقیق درباره صنایع دستی کردستان ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:


تبلیغات
منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نویسندگان
لینک دوستان
آخرین مطالب
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1890
بازدید دیروز : 2372
بازدید هفته : 1890
بازدید ماه : 53916
بازدید کل : 5877221
تعداد مطالب : 9242
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1

تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان چاپ مقاله isi  و آدرس http://irincom.loxblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 9242
:: کل نظرات : 0

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 30

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 1890
:: باردید دیروز : 2372
:: بازدید هفته : 1890
:: بازدید ماه : 53916
:: بازدید سال : 53916
:: بازدید کلی : 5877221